Badanie z włosów

Włosy dla wielu kobiet są autem kobiecości. Zresztą nie tylko dla kobiet ale i dla mężczyzn. Ozdabiają nas i dodają uroku. Niezależnie od tego czy są długie czy krótkie zdobią naszą głowę. Jednak włosy pełnią również wiele innych rozmaitych funkcji.

Co pokazuje analiza składu włosa?

badanie minerałów z włosaWłosy nie tylko są naszą ozdobą, ale również chronią skórę naszej głowy przed zimnem, chłodem czy promieniami słonecznymi. W ostatnich latach włosy poddawane są również różnym badaniom. Każdy z nas wie że pobrać z nich można materiał genetyczny. Jednak włosy uznane są również jako bardzo dobry materiał do oceny stanu zdrowia pacjenta. Włos to bardzo łatwy w pozyskaniu materiał. Oprócz tego analiza wykonana z tego materiału nie jest skomplikowana. Badane pierwiastki i minerały zawarte w mieszkach włosowych mogą nam dać bardzo wiarygodne wyniki. Poziom minerałów, pierwiastków czy nawet toksyn nie jest tak zmienny jak stężenie ich we krwi, kale czy moczu. Podczas gdy badanie minerałów z włosa pokazuje ich poziom nawet z przed kilku miesięcy. Badanie płynów biologicznych np. krwi daje nam informację o stanie zdrowia jedynie sprzed kilku dni, a czasem nawet i godzin. Badanie z włosa daje nam wiarygodne wyniki i pokazuje poziom składników mineralnych takich jak cynk, magnez, wapń czy żelazo i wielu innych. To na tej podstawie możemy określić czy pacjent zdrowo się odżywia i nie cierpi na poważne niedobory mineralne. Wyniki pozwalają również na danie konkretnych zaleceń dotyczących stylu życia i odżywiania. To z kolei poprawić może znacznie nasze zdrowie.

Wynik daje nam obraz stanu zdrowia danej osoby. Poziom minerałów w organizmie ma istotny wpływ na funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Długotrwały niedobór może prowadzić do powstania wielu chorób. Lekarze potrafią z analizy włosa pozyskać wiele informacji, które mogą pomóc nam w zachowaniu zdrowia.

About the author: Sandra Waldemarska