Balustrady metalowe przy schodach

W moim domu schody na piętro znajdowały się w pokoju dziennym. W związku z tym chciałam, by wyglądały atrakcyjnie. Gdyby były gdzieś schowane za ściana, czy przy samym wejściu do domu to bym się tak nie przejmowała, a tak to chciałam by były ładne i dobrze wykończone, także jeśli chodzi o balustrady.

Balustrady robione na wymiar

balustrady tomaszów mazowieckiMarzyły mi się kręcone schody z drewna, najlepiej takiego w ciemnym, orzechowym odcieniu. Jednak balustrady drewniane już mi się tak nie podobały. Nie były złe, ale potrzebowałam czegoś innego, żeby schody pasowały do całości pokoju. Wybrałam metalowe balustrady tomaszów mazowiecki. Stalowa, lśniąca balustrada sprawi, że schody będą wyglądać bardziej nowocześnie. Niestety, godowych ładnych balustrad nigdzie nie było. Na schody proste czy łamane jeszcze coś by się znalazło, ale na kręcone już nie. Postawiłam zatem na balustrady robione na wymiar, przez firmę specjalizującą się w metaloplastyce. Dzięki temu miałam pewność, że balustrady będą idealnie pasować, będą trwałe, solidne, a także że nie będę miała im nic do zarzucenia pod kątem estetyki. Fachowcy przyjechali do mojego domu, zmierzyli schody, a także przygotowali kilka wstępnych projektów odnośnie tego jak będzie wyglądać całość. Wybrałam drugi projekt, miał proste rury dookoła schodów, ale ich zakończenie było tak jakby zwinięte i przez to wyjątkowe. Po ich zamontowaniu także byłam zadowolona z efektu końcowego. Balustrady nierdzewne pasują do ciemnego drewna, a dodatkowo ich czyszczenie jest łatwiejsze.

Wiadomo, to poręcz górna balustrady niszczy się i brudzi najszybciej, a dół już nie. Dlatego też nie marnuję czasu na sprzątanie, a zabezpieczenie schodów olejem mogę spokojnie robić raz na dwa lata. Cieszę się, że zrezygnowałam z drewnianej balustrady na rzecz tej ze stali nierdzewnej.

About the author: Grzegorz Topolski