Bezpieczeństwo dzięki migracji danych

W mojej pracy bardzo często korzystam z nowoczesnych narzędzi technologicznych. Lubię korzystać z nowinek, bo uważam, że kto nie jest z nimi na bieżąco, ten za chwilę będzie zacofany. Bardzo często jestem osobą, która sama z siebie wychodzi z inicjatywą zastosowania jakiegoś rozwiązania.

Migrujące dane w wirtualnej chmurze

migracja azureTak było też w sytuacji, w której zaczęliśmy mieć problem z gromadzeniem dużej ilości danych. Wielu pracowników naszej firmy pracuje zdalnie i szukaliśmy bezpiecznych sposobów na udostępnianie im informacji. Jakiś czas temu usłyszałem o tym, czym jest migracja azure i postanowiłem, że wypróbuję na własną rękę skuteczności tego narzędzia. To, co mnie przekonało, były kwestie związane z bezpieczeństwem danych. To rozwiązanie zapewnia ochronę przed cyber zagrożeniami, które są dla wielu firm ogromnym ryzykiem. Serwery są zabezpieczone w sposób, który sprawia, że włamanie się na nie jest niemalże niemożliwe. Trzeba przyznać, że technologia, w jakiej zostało opracowane to rozwiązanie, jest innowacyjna. Działa bardzo szybko, dzięki czemu współpracownicy, którzy mieszkają za granicą, mogą być na bieżąco z udostępnianymi materiałami. Ułatwia to realizację projektu w zespołach, ponieważ z takiego podziału pracy korzystamy w mojej firmie na co dzień. Ograniczyliśmy też koszty ponoszone z tytułu konieczności zakupu swoich własnych serwerów. Dzięki wirtualnej chmurze duża ilość danych jest umieszczona w sieci i nie wymaga dodatkowego zapisu.

Żyjemy w takich czasach, że wiele rzeczy robi się zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. To ciekawe doświadczenie, być uczestnikiem tej rewolucji technologicznej. Z uwagi na moją pasję do informatyki, biorę w niej czynny udział i chętnie testuję wszystkie nowe opcje, które pojawiają się na rynku, zwłaszcza w kontekście narzędzi usprawniających moją pracę. 

About the author: Maciej Maciejewski