Ceramika w wolnostojących kominkach

Remonty to uciążliwa sprawa, szczególnie jeżeli odgłosy pracy w mieszkaniu sąsiada utrudniają nam codzienne funkcjonowanie, lub budzą nas co rano o godzinę za wcześnie niźli byśmy tego chcieli. Taka właśnie sytuacja zdarzyła się mnie, ale ostatecznie wszystko okazało się bardzo przyjemnym przeżyciem.

Kafle ceramiczne i wolnostojący kominek

kominek wolnostojący z kafli ceramicznychJak już wyżej napisałem, mój sąsiad przeprowadzał remont mieszkania, a ja wiedziałem o tym za pośrednictwem ciągłych odgłosów pracy zza ściany. Z początku byłem trochę zirytowany, ale jako że godziny ciszy nocnej były przestrzegane, poziom hałasu nie za wysoki, a sąsiad to mój dobry przyjaciel, postanowiłem nie skarżyć się i spokojnie przeczekać. Po dwóch dniach hałas był mi już obojętny, a dźwięki niezauważalne. Pewnego poranka, postanowiłem jednak zobaczyć jak idzie ekipie remontowej i zapytać sąsiada o całokształt przedsięwzięcia. Fachowcy uwijali się sprawnie, aż miło było popatrzeć, a rzeczą która najbardziej przykuła moją uwagę i wzrok był kominek wolnostojący z kafli ceramicznych, znajdujący się po środku salonu. Zachwyciło mnie jego piękno i prostota, oraz byłem pod wrażeniem ergonomicznego ustawienia urządzenia. Sam kominek był dziełem sztuki rzemieślniczej i zdecydowanie pochłonął lwią cześć budżetu przeznaczonego na remont. Od razu wypytałem sąsiada o tenże wspaniały przedmiot, a ten nie omieszkał mi o nim dokładnie opowiedzieć. Zalety takiego przecudnego kominka wywarły na mnie spore wrażenie i sam zapragnąłem zbudować podobny dla siebie. 

Niedługo po zakończeniu remontu przez mojego sąsiada, to on musiał przyzwyczaić się do odgłosów zza ściany, gdyż tym razem to ja postanowiłem przebudować mieszkanie w celu postawienia w salonie pięknego kominka, identycznego z tym jaki zainstalowany został u niego w mieszkaniu,

About the author: Wiktor Matuszewski