Czy warto kupić nianię elektroniczną?

Małe dziecko to zawsze wielka radość dla całej rodziny. Ale każdy rodzic jest świadomy, że to także sporo kosztów – szczególnie na początku. Na obecnym rynku artykułów dziecięcych trudno zorientować się, co jest nam naprawdę niezbędne, a co będzie jedynie niepotrzebnym gadżetem. Zawsze warto zapytać o to doświadczonych rodziców.

Jak używać niani elektronicznej?

niania elektronicznaKażdy z nas wie, że dziecko potrzebuje mleka, pieluch czy środków do pielęgnacji. Producenci oferują nam jednak zdecydowanie więcej akcesoriów dziecięcych. Jednym z takich, nad którego zakupem zastanawia się wielu przyszłych rodziców, jest niania elektroniczna. Taki sprzęt to wydatek rzędy trzystu lub czterystu złotych. Czy warto go ponieść? Wielu rodziców bardzo pozytywnie wyraża się o niani. To urządzenie, które składa się z dwóch części: kamerki/mikrofonu oraz ekranu/głośnika, na którym obraz z kamerki widzi rodzic lub też słyszy dźwięk z głośnika. Kamerę lub mikrofon umieszczamy w pobliżu dziecko – zwykle w okolicy łóżeczka. Głównie do tego służy nam niania. Do obserwacji czy „podsłuchiwania” niemowlęcia w trakcie snu. Pozwala nam to zachowywać czujność i mieć malucha pod opieką nawet, gdy jesteśmy w pokoju obok czy przygotowujemy posiłek w kuchni. Dziecko może w ciszy zrobić sobie drzemkę, a my nie musimy zaniepokojeni co chwila zaglądać do sypialni. To dobre rozwiązanie w ciągu dnia, ale też w nocy, gdy dziecko śpi w osobnym pokoju. Daje nam poczucie bezpieczeństwa i komfort, jednocześnie maluch przyzwyczaja się do samodzielnego snu.  

Niania elektroniczna jest często polecanym sprzętem, gdy rodzi nam się maluszek. Pozwala nam go obserwować lub słyszeć, gdy jesteśmy w innym pomieszczeniu. Jest doskonałym pomysłem na prezent z okazji narodzin czy chrztu. Na pewno znajdzie zastosowanie w każdym domu. 

About the author: Krystian