Czy warto wybrać minikoparkę?

Minikoparka jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy chcemy przeprowadzić prace budowlane i nie możemy tam przetransportować dużej koparki. Wtedy minikoparka Jest niezastąpiona i możemy ją zabrać wszędzie tam, gdzie nie może wjechać ciężki sprzęt. Maszyna taka najczęściej nie przekracza 6 ton i większość firm budowlanych posiada ją w swoim wyposażeniu.

Minikoparka – jaką wybrać?

minikoparki CASENa polskim rynku mamy dostęp do wielu różnych minikoparek i dzięki temu możemy znaleźć idealnie dostosowano maszynę do własnych potrzeb, która idealnie sprawdzi się w miejscach trudno dostępnych, a także na bardzo lekkich gruntach. Minikoparki są bardzo podobne do dużych koparek i również są pełnoobrotowe. Najpopularniejsze obecnie na rynku są minikoparki Case z gąsienicami. Bardzo często takie maszyny wykorzystuje się do pracy i przy murach oraz ogrodzeniach, a także w przestrzeniach, gdzie jest bardzo mało miejsca. Bardzo popularne są również gąsienice gumowe, które najlepiej sprawdzają się przy pracach na betonie. Do minikoparki musimy również dopasować odpowiedni osprzęt i zależy głównie od tego, jaką pracę będziemy wykonywać. Możemy zdecydować się na zakup nowej minikoparki albo też wybrać używaną. Kiedy zdecydujemy się na używaną, to na pewno będzie wielką zaletą cena, która będzie znacznie niższa niż w przypadku nowego modelu. Jednak ceny takich maszyn nie są małe i w przypadku, gdyby nie posiadamy dużych środków finansowych, to najlepiej na początek jest zdecydować się na wynajmowanie minikoparki.

Zanim zdecydujemy się na zakup używanej minikoparki, to powinniśmy dokładnie sprawdzić stan techniczny takiej maszyny, a nawet zabrać ze sobą specjalisty, który pomoże nam ocenić jakość. W ten sposób będziemy wiedzieli, że płacimy odpowiednią sumę za maszynę, która jest używana, ale jeszcze przez wiele lat będzie dla nas funkcjonować.

About the author: rabartosz