Czym charakteryzuje się taśma polipropylenowa?

 

Transport różnego rodzaju ładunków wymaga solidnego zabezpieczenia, aby przewożone paczki, a przede wszystkim ich zawartość była bezpieczna i jak najmniej narażona na uszkodzenia. W celu zniwelowania ryzyka zniszczenia stosuje się różnego rodzaju koperty, kartony i pianki, jednak ostatecznie zapakowanie przesyłki wymaga również zaklejenia, aby nic z przesyłki nie wypadło oraz aby nic niepożądanego nie dostało się do wnętrza.

Zalety taśmy polipropylenowej

wytrzymała taśma spinająca polipropylenowaPrzewożenie różnego rodzaju przedmiotów, zarówno tych wykonanych z kruchych i delikatnych tworzyw, jak i tych z pozoru bardziej solidnych i wytrzymałych, wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań, które zniwelują ryzyko uszkodzenia przesyłki w transporcie. Oprócz odpowiednio dobranych kartonów czy kopert, konieczne jest jeszcze właściwe zaklejenie paczki, by całość była dobrze zabezpieczona. W tym celu wykorzystuje się taśmę, jednak niewiele osób zwraca uwagę na jej rodzaj – zwykle wymagamy jedynie, żeby taśma miała mocny klej i odpowiednią szerokość. Okazuje się jednak, że na rynku możemy spotkać różne rodzaje taśmy, a dobór właściwej może być znacznie bardziej skomplikowany. Najpopularniejszym modelem jest wytrzymała taśma spinająca polipropylenowa, która doskonale sprawdzi się podczas pakowania małych i średnich ładunków, przewożonych w temperaturach dodatnich. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia niska cena i duża dostępność. Pokrycie klejem akrylowym sprawia, że produkt ten jest jednocześnie przyjazny dla środowiska, zarówno podczas produkcji, jak i użytkowania.

Odpowiednio dobrana taśma niesie ze sobą znacznie więcej plusów, niż może nam się wydawać. Bezpieczne zabezpieczenie przesyłki do transportu to podstawa ekonomicznej i wydajnej pracy każdego magazynu czy sklepu. Elastyczny nośnik w postaci włókna polipropylenowego oraz mocny klej akrylowy to dobre, popularne połączenie.

 

About the author: Grzegorz Topolski