Czym myć cerę trądzikową?

Siarka ma świetne właściwości przeciwtrądzikowe i regulujące wydzielanie sebum, zatem często stosowana jest w kosmetykach do twarzy. Mydełko z dodatkiem siaki przeznaczone jest głównie dla osób z problematyczną skórą twarzy, wypryskami czy przetłuszczającą się cerą. Z powodzeniem stosowane jest również przy atopowym zapaleniu skóry.

Mydełko przeciwtrądzikowe do twarzy

mydło do twarzy na trądzikOsoby, które mają problematyczną cerę z trądzikiem powinny stosować kosmetyki o naturalnych, delikatnych składach. Bardzo dobrą opinią cieszy się mydło do twarzy na trądzik które posiada w swoim składzie siarkę. Siarka ma zbawienny wpływ na nadprodukcję sebum, wypryski oraz trądzik. Dzięki właściwościom bakteriobójczym, mydełko łagodzi stany zapalne, przyspiesza ich gojenie się. Polecane mydło z siarką działa zmiękczająco na skórę, zatem świetnie radzi sobie z jej szorstkością. Usuwa również zrogowaciały naskórek oraz goi wypryski. Mydło do twarzy z siarką zalecany jest również dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Mydełko świetnie łagodzi zmiany skórne, działa kojąco i sprawia, że wypryski szybciej się goją. Mydełko jest w formie kostki, zatem jest bardzo wydajne. Aby prawidłowo je przechowywać, zaleca się stosowanie mydelniczki z otworami. Należy pamiętać, aby nie pozostawiać mydła na mokrym podłożu. Składniki zawarte w mydle sprawiają, że twarz nie zostaje przesuszona tylko odpowiednio nawilżona i odżywiona.

Warto zastosować specjalne mydełko z siarką, jeśli walczy się z trądzikiem oraz przetłuszczającą się cerą. Mydełko siarkowe świetnie wyreguluje pracę gruczołów łojowych i sprawi, że twarz nie będzie tak przetłuszczała się, a wypryski będą pojawiały się rzadziej. Dzięki formie kostki, mydełko jest wydajne i wystarczy na długo. Należy pamiętać o jego prawidłowym przechowywaniu.

About the author: Maciej Maciejewski