Drewniany mebel do każdego wnętrza

Czasami jeden element wystroju nadaje wnętrzom niepowtarzalny charakter. Najlepiej postawić na mebel, mający swój wyjątkowy urok i wykazujący się ponadczasowością. Wydaje się, ze w tym sezonie w ten schemat idealnie wpisują się uwielbiane przez dekoratorów wnętrz konsole. 

Staromodna konsola – mebel wszechstronny

staromodna konsola drewnianaKonsole to niewielkie, wąskie stoliki, umieszczane tuż przy ścianie, wywodzące się z Francji z osiemnastego wieku. Konsole wsparte są na dwóch lub czterech nogach. Niegdyś były to meble drewniane, pięknie zdobione o wygiętych nóżkach. Pełniły głównie funkcję dekoracyjną. Dziś zmienił się ich wygląd, aktualnie produkowane są proste meble, często o metalowej podstawie, wpisujące się świetnie w styl industrialny. Niemniej jednak, wciąż popularne są staromodne konsole drewniane. Bez przeszkód zdobić nimi można nawet nowoczesne wnętrza, co nada im nieco kontrastu. Konsole często umieszcza się w korytarzach i holach. Mogą wówczas pełnić rolę dekoracyjną, ocieplając surowy klimat tych zazwyczaj pustych pomieszczeń. Dodatkowo, staromodna konsola drewniana może posłużyć nam za podręczny stolik do odkładania kluczy lub innych drobiazgów, na które nie ma konkretnie przeznaczonego miejsca. Pięknie wystylizowane konsole dodadzą stylu także niejednej sypialni czy salonowi. Będą znakomicie eksponowały cenne pamiątki lub inne elementy dekoracyjne, takie jak wazy czy rodzinne fotografie. Sprawdzą się również na ścianach, które ciężko „zagospodarować”. Natomiast w sypialni doskonałym pomysłem będzie wykorzystanie konsoli jako toaletki. Wystarczy dokupić równie urokliwy taboret i dodać lusterko. 

Chcąc nadać swoim domowym wnętrzom klasy i uroku, możemy zainwestować w stylowy i ponadczasowy mebel – konsolę. Jest to obecnie mebel wszechstronny, który z pewnością sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od stylu przewodniego. 

About the author: Radosław Mikulski