Gdzie umyć samochód aktywną pianą?

Jest to najskuteczniejsza i najwygodniejsza metoda usuwania zabrudzeń z lakieru. Możemy się udać na bezdotykową myjnię samochodową. Polecam jednak zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i wykonać tę czynność samemu. Nie jest to nic skomplikowanego – wystarczy opryskiwacz, pianownica i myjka ciśnieniowa, którą staje się podstawowym wyposażeniem domu.

Zalety użycia aktywnej piany do mycia

mycie aktywną pianąPowyższe przyrządy są ogólnodostępne i ich cena nie jest wygórowana. Mają niewielkie rozmiary, dzięki temu nie zajmują dużo miejsca. Mycie aktywną pianą nie uszkadza karoserii. Teraz przejdźmy do sposobu mycia auta. Na suchą karoserię nakładamy aktywną pianę. Najlepiej pokryć nią od razu cały samochód. Robimy to w kierunku od dołu do góry. Dzięki temu unikniemy zacieków. Zostawiamy ją na kilka minut, ale nie możemy dopuścić do jej wyschnięcia. Następnie spłukujemy pianę myjką ciśnieniową w kierunku od góry do dołu. Na mokro nakładamy opryskiwaczem wosk. ponownie spłukujemy całe auto wodą pod ciśnieniem, a na koniec wycieramy do sucha miękką rękawicą z mikrofibry, nakładamy nabłyszczacz i polerujemy. Jak widać nie jest to skomplikowane. Musimy tylko znaleźć odpowiednie miejsce na umycie samochodu. Jeżeli jednak mamy wątpliwości co do umycia samochodu własnoręcznie lepiej udać się do fachowca. Mycie aktywną pianę posiada wiele zalet m.in. auto umyjemy szybko, nie będziemy mieć bezpośredniego kontaktu ze środkami myjącymi. Usuniemy ją plamy z olejów przemysłowych czy zacieki z żywicy.

Mycie jest bezdotykowe – nie narusza struktury mytej powierzchni, nie rysuje i nie uszkadza lakieru. Umyjemy nią nie tylko karoserię, ale również felgi, opony czy silnik. Stosując ją dbamy o swój samochód tak samo, jak robią to profesjonalne myjnie samochodowe. No i najważniejsze – kupimy ją w atrakcyjne cenie.

About the author: rabartosz