Gongi i misy z Tybetu

Miłośnicy egzotycznych podróży z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że Azja jest jednym z najbardziej tajemniczych kontynentów. Przeplatają się tam liczne kultury i języki, które brzmią zupełnie obco dla mieszkańca Europy. Azjaci mają swoje własne stroje, narodowe potrawy i napoje, a także obyczaje.

Metalowe misy i ich historia

metalowe gongi i misy tybetańskieAzja jest bez wątpienia niezwykle ciekawym kontynentem, który warto poznać nieco lepiej. Jest również coraz popularniejszym celem różnego rodzaju wyjazdów i wakacyjnych wycieczek. Możemy jednak zbadać tajniki azjatyckiej kultury, nie ruszając się z domu. Zebranie informacji o tym kontynencie nie jest trudne, jeśli dysponujemy komputerem z dostępem do Internetu. Dowiemy się między innymi, że to właśnie stamtąd pochodzą metalowe gongi i misy tybetańskie. Te instrumenty muzyczne są tam znane od wieków, jednak do Europy trafiły stosunkowo niedawno. Niektórzy znawcy kultury azjatyckiej przypisują im wyjątkową moc. Ich brzmienie ma mieć zdolności terapeutyczne i uśmierzające ból, a także przywracające równowagę wewnętrzną. Dawniej misy i gongi służyły głównie celom rytualnym, obecnie mogą pełnić rolę dekoracyjną. Jeśli zaś jesteśmy ciekawi ich brzmienia, możemy wybrać się na koncert muzyki granej na misach. Takie wydarzenia są organizowane w różnych miejscowościach w naszym kraju. Z pewnością warto wsłuchać się w wyjątkową muzykę i przenieść myślami do dalekiej, tajemniczej Azji.

W dzisiejszych czasach podróżowanie jest dużo prostsze, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dzięki szybkiemu przepływowi informacji możemy wyszukać interesujące nas dane w mniej niż minutę. Jeśli chcielibyśmy nieco lepiej poznać Azję, możemy poczytać o misach i gongach tybetańskich lub nawet zakupić te instrumenty do naszego mieszkania.

About the author: Oskar N