Jak działa przetwornik ciśnienia?

Aby zakłady przemysłowe mogły działać z właściwą wydajnością, należy dbać o stan techniczny używanych tam maszyn i instalacji. Często jednak trudno jest wykryć jakieś uszkodzenia instalacji w początkowej fazie ich wystąpienia. Dlatego też tak ważne jest stosowanie odpowiednich mierników.

Jakie przetworniki ciśnienia wybrać?

przetwornik ciśnienia 0 10vTrudno jest wykryć usterki instalacji produkcyjnych, czy tez zbiorników przemysłowych, szczególnie w początkowej ich fazie. Tymczasem właśnie wtedy usuniecie ewentualnych usterek jest zdecydowanie najprostsze i wymaga mniejszych ilości środków finansowych. Dlatego też tak ważne jest, by kontrolować ich stan techniczny z użyciem nowoczesnych mierników, takich jak przetwornik ciśnienia 0 10v. Popularność tego miernika z roku na rok jest coraz większa, co nie powinno dziwić. Dzięki niemu bowiem, można wykryć wszelkiego rodzaju rozszczelnienia instalacji, nawet jeżeli nie sa one do zauważenia wzrokowo. Przetwornik określa bowiem poziom cieczy w danym zbiorniku przemysłowym czy też instalacji, na podstawie wartości ciśnienia na ich dnie. Na tej podstawie, gdy poziom cieczy w danym zbiorniku znacznie spadnie, można zaś przypuszczać, że doszło do jakiś uszkodzeń, czy też zatorów w danej instalacji przemysłowej. Oczywiście rodzajów i modeli przetworników jest obecnie na rynku bardzo dużo a nie wszystkie sa godne polecenia w takim samym stopniu. Warto więc zwrócić uwage przy ich wyborze przede wszystkim na określaną przez producenta dokładność pomiarową.

W obecnych czasach bardzo ważną rolę odgrywają w przemyśle urządzenia pomiarowe. Dzięki nim, można na przykład określić stan używanych tam instalacji i zbiorników. Ważne jest jednak, by wykorzystywać jedynie tej najwyższej jakości mierniki, które pozwolą na oszacowanie stanu technicznego różnych instalacji.

About the author: Damian Wolny