Jak pakować w folię?

Staramy się z różnych powodów zabezpieczać te rzeczy, które uważamy za cenne. Właśnie dlatego tak częstą praktyką stało się pakowanie ich w foliowe opakowania. Taka praktyka przynosi doskonałe rezultaty, ponieważ folia może bardzo łatwo zmieniać kształty, dopasowując się tym samym do konkretnego produktu. Zwłaszcza kiedy korzystamy z folii termokurczliwej lub czegoś podobnego.

Dlaczego powinniśmy wykorzystywać folię termokurczliwą?

folie termokurczliwe do pakowaniaFakt, że taka folia będzie bardzo łatwo zmieniała kształt pod wpływem temperatury, może pozwolić nam na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca na przykład, wtedy gdy pakujemy towar do konkretnego samochodu. Żeby z niej skorzystać, wystarczy natomiast po prostu dość swobodnie owinąć konkretne produkty odpowiednią warstwą czegoś takiego, a następnie włożyć to wszystko do maszyny. Folie termokurczliwe do pakowania nadaje się również przez to, że charakteryzują się dobrą wytrzymałością mechaniczną i rozciągliwością. Uchroni ona konkretne produkty nie tylko przed uszkodzeniami takimi jak zarysowania, ale również przed osadzaniem się kurzu czy wilgocią, ponieważ nie przepuści ona dosłownie niczego. Niektóre z tych folii są nawet tak przygotowane, aby można było naprawdę swobodnie zgrzewać końcówki po to, żeby zamykać konkretne opakowania. Korzystając z czegoś takiego zapominamy o ekologii? Niekoniecznie, bo coraz więcej folii powstaje z materiałów, które nadają się do ponownego wykorzystania.

Pośrednio to dzięki foliom termokurczliwym pakowanie stało się w zdecydowanej większości fabryk procesem w pełni zautomatyzowanym. Zwróćmy jednak uwagę na to, że kurczą się one w takich temperaturach, które nigdy nie doprowadzają do powstawania tam ognia czy czegoś, co stanowiłoby zagrożenie. Takie folie mają grubość mniejszą nawet niż 1 mm, a w niektórych przypadkach ma to znaczenie.

About the author: Wiktor Matuszewski