Kredyty dla firm na rozwój

Celem każdej firmy jest rozwój i zdobywanie nowych klientów. Firmy produkcyjne starają sie wprowadzać nowe rodzaje sprzedawanych produktów, albo zmieniają sposób ich wytwarzania na bardziej innowacyjny. Wszystkie działania zmierzają do zwiększenia zysku. 

Jak wykorzystywać kredyty technologiczne?   

kredyt technologicznyRozwój firmy zawsze się wiąże ze wzmożoną pracą i zwiększonymi nakładami finansowymi. Nie każdy chce korzystać z tradycyjnych kredytów oferowanych przez banki, bo posiadają wysokie oprocentowanie i w konsekwencji spłacamy prawie dwa razy tyle ile wzięliśmy z banku. Alternatywą jest kredyt technologiczny, który jest udzielany z dofinansowaniem unijnych na preferencyjnych warunkach. Banki współpracujące z instytucjami unijnymi, udzielają takich kredytów, jeżeli klient posiada przynajmniej dwudziesto pięcio procentowy wkład  własny. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla firm produkcyjnych, bo zmiana linii produkcyjnej jest bardzo kosztowna. Pozyskane w ten sposób środki mogą być wykorzystane tylko na rozwój technologiczny, czyli na unowoczesnienia, które sprawią, że firma będzie lepsza od konkurencji i stanie się bardziej konkurencyjna. Kredytu nie możemy wykorzystać na zakup środka trwałego czy na spłatę zobowiązań. Trzeba za pozyskane w ten sposób środki zakupić nową linię technologiczną, albo dostosować istniejącą już jeżeli jest taka możliwość. Możemy też przeszkolić pracowników do obsługi innowacyjnego urządzenia, albo tylko opłacić koszty wdrożenia nowej linii na produkcji. 

Minusem takiego kredytu jest brak możliwości zmiany celu finansowania. Po zakończonej transakcji musimy się rozliczyć z wydatków. Część środków jest przez nas spłacana, a resztę pokrywają środki z funduszu europejskiego. Pomimo minusów, jest to bardzo opłacalna forma dofinansowania. 

About the author: aniam