Mocne lampki solarne

Wyobraźcie sobie Państwo, że posiadacie piękny i zarazem ogromny ogród. Podczas dnia gdy jest on skąpany w świetle promieni słonecznych prezentuje się on bardzo okazale. Natomiast w momencie gdy Słońce chowa się za horyzontem to nasz ogród niczym szczególnym się nie wyróżnia. Zapewne wielu z was ma ten problem i chętnie zrobiłoby coś by podkreślić charakter waszych ogrodów w momencie gdy jest zupełnie ciemno. Istnieją ciekawe, nowoczesne sposoby radzenia sobie z takimi kłopotami.

Estetyczne oświetlenie ogrodowe

lampy solarne warszawaRozwiązaniem opisanego we wstępie problemu mogą być lampy ogrodowe. Nikt z nas nie lubi jednak rozwiązań opartych o kable, prawda? Szczególnie kłopotliwe wydaje się rozciąganie metrów okablowania po naszym podwórku. W związku z tym producenci akcesoriów ogrodowych wypuścili na rynek lampy solarne Warszawa zaś jest jednym z wielu miast gdzie w tamtejszym marketach kupić można różne modele tych lamp. W ubiegłym roku absolutnym hitem sprzedażowym były lampy solarne LED mające opcje zmiany kolorów świecenia. Posiadały one wbudowane diody RGB, które co kilka sekund płynnie przechodziły z jednej barwy na drugą. Generalnie lampy solarne są bardzo wygodne w stosowaniu z racji mobilności. Możemy umieścić je wszędzie gdzie sobie wymarzymy. Ten rodzaj oświetlenia nie wymaga innego źródła zasilania poza tym płynącym ze Słońca. W tych lampach znajduje się bowiem akumulator, który jest ładowany podczas dnia by oddawać zgromadzoną energię w nocy.

Ogólnie rzecz ujmując lampy solarne to oświetlenie oparte o konwersje promieni słonecznych na energię elektryczną. Popularność rozwiązań solarnych wzrasta z roku na rok. Oprócz omawianych lamp bardzo przydatnym gadżetem są powerbanki wyposażone w panel solarny umożliwiający ładowanie telefonu na łonie natury z dala od cywilizacji. 

About the author: Dominika Biała