Najlepsze skutery inwalidzkie

Sklepy medyczne posiadają szeroką ofertę produktów kierowanych do emerytów, rencistów czy inwalidów. Kupimy tu laski, balkoniki, wózki inwalidzkie czy specjalne skutery, którymi mogą się przemieszczać osoby niepełnosprawne.

Jak korzystać ze skutera inwalidzkiego?

skuter elektryczny inwalidzkiInwalida, to niekoniecznie osoba, która jest obłożnie chora i przez cały czas leży w łóżku. To także osoby, które mają większe lub mniejsze problemy z poruszaniem się. Skuter elektryczny inwalidzki może być używany przez kogoś, kto porusza się o lasce, jego stan zdrowia nie pozwala na długie, piesze spacery lub jeździ na wózku inwalidzkim. Korzystanie z takiego pojazdu, daje osobom niepełnosprawnym dużo niezależności i samodzielności, ponieważ na skuterze mogą jechać na wizytę lekarską, do urzędu załatwić ważną sprawę czy zrobić zakupy, bez konieczności proszenia kogokolwiek o pomoc. Największą zaletą tychże pojazdów, jest elektryczny napęd, który jest bardzo ekonomiczny. Skuter jest w stanie pokonać dystans nawet czterdziestu kilometrów bez konieczności ładowania. Posiada pełne oświetlenie przednie i tylne oraz kierunkowskazy, klakson, wygodny, obrotowy fotel z pasami bezpieczeństwa oraz koszyk na kierownicy. Pojazd zajmuje niewiele miejsca i bardzo łatwo nim zaparkować. Dla inwalidy, taki pojazd jest rozwiązaniem wszelkich jego problemów z przemieszczeniem się poza miejscem zamieszkania. Jest przede wszystkim tani w utrzymaniu, gdyż nie trzeba go tankować ani wykonywać okresowych przeglądów technicznych. Wystarczy ładować akumulator w gniazdu zasilającym.

Zakup skutera elektrycznego jest wydatkiem rzędu dwóch – czterech tysięcy, choć oczywiście znajdziemy znacznie droższe modele, ale te tańsze też są dobre jakościowo i spełniają wszystkie wymogi. Można go kupić za gotówkę lub w wygodnych ratach.

About the author: Sandra Waldemarska