Nie zapomnij o konferansjerze na imprezę

Przygotowanie firmowego jubileuszu to ogromne wyzwanie. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, dlatego przygotowania do gali rozpoczęliśmy wyjątkowo wcześnie. Wiedzieliśmy, że kwestii do załatwienia będzie bardzo dużo. O każdej musieliśmy pamiętać, żeby wszystko udało się na sto procent. W końcu taka okazja zdarza się raz na 20 lat.

Dobry konferansjer gwarancją udanego eventu

obsługa konferansjerskaCałe szczęście, że za organizowanie wszystkiego zabraliśmy się wcześnie. Musieliśmy przecież znaleźć miejsce, przygotować listę gości, zadbać o menu, pamiątki, wyróżnienia, atrakcje artystyczne, nagłośnienie czy obsługę fotograficzną. Istotną kwestią było także zatrudnienie kogoś, kto poprowadzi całą imprezę. Wiadomo, że dobry konferansjer wpływa na całościową ocenę. Chcieliśmy więc zatrudnić kogoś z charyzmą, kogoś, kto potrafi radzić sobie w stresujących sytuacjach i umie wziąć na swoje barki prowadzenie imprezy, w której ma uczestniczyć ponad 150 osób. Na szczęście obsługa konferansjerska to dziedzina, którą zajmuje się sporo firm. Część z nich odpowiada nawet za inne aspekty, między innymi nagłośnienie czy oświetlenie. W każdym razie poszukiwania prowadziliśmy głównie w internecie, gdzie można znaleźć ofertę czy fragmenty dotychczas poprowadzonych eventów. Wiadomo, że doświadczenie w tym przypadku ma kolosalne znaczenie. Na szczęście dość szybko udało nam się znaleźć błyskotliwą osobę, której wcześniejsze dokonania, czyli lista imprez w charakterze konferansjera też zrobiła na nas spore wrażenie.

Inne aspekty także mieliśmy cały czas na uwadze, w końcu bardzo nam zależało na pozytywnym efekcie. Najwięcej czasu spędziliśmy chyba nad przygotowaniem scenariusza, w końcu chcieliśmy, by na jubileuszowej imprezie niczego ani nikogo nie zabrakło. Na szczęście w wielu kwestiach pomogli specjaliści, dzięki czemu całość wypadła bardzo profesjonalnie.

About the author: Krystian