Niedroga kasa fiskalna

Kiedyś wszystkie kasy fiskalne były jednakowe i każdy kto był zobowiązany do rejestrowania na niej sprzedaży, musiał ją nabyć najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności. Obecnie przepisy się szybko zmieniają i wprowadzają rozdział kas fiskalnych.

Jaką kasę fiskalną musi posiadać zakład fryzjerski?

kasy fiskalne w zakładach fryzjerskichObecnie kasę fiskalną muszą mieć wszelkie firmy handlowe i usługowe, które sprzedają swoje produkty lub usługi dla klientów indywidualnych nieposiadających działalności gospodarczej.  To oznacza, że także zakłady kosmetyczne, firmy budowlane czy remontowe muszą się w nie wyposażyć. Od pierwszego stycznia dwa tysiące dziewiętnastego roku wszedł w życie obowiązek mówiący, że kasy fiskalne w zakładach fryzjerskich są obowiązkowe i muszą one być online. Różnica pomiędzy nimi, a klasycznymi modelami kas jest taka, że posiadają one wbudowany moduł umożliwiający zdalne łączenie się z Centralnym Repozytorium Kas. Jest to jednostka prowadzona przez odpowiedni wydział Urzędu Skarbowego w celu gromadzenia informacji na temat obrotu w danej firmie. Z pewnością to pomaga w bieżącej kontroli przez urząd przedsiębiorcy, ale także ułatwia firmie dopełnianie obowiązków względem skarbówki. Kasa fiskalna online sama automatycznie wysyła poszczególne fiskalne raporty dobowe. Wystarczy jej zapewnić stały dostęp do sieci internetowej. W sprzedaży dostępne są małe i kompaktowe kasy online, które idealnie się nadają do salonów fryzjerskich. Mogą one być stacjonarne wymagające stałego podłączenia do zasilania lub mobilne.

Zgodnie z przepisami, każdemu przedsiębiorcy, który nabywa swoją pierwszą kasę fiskalną do firmy, przysługuje odliczenie w wysokości do siedmiuset złotych. Dzięki temu zakup urządzenia do zakładu fryzjerskiego na pewno będzie miel odczuwalny w budżecie.

About the author: Dominika Biała