Nowoczesny rejestrator samochodowy

Większość kamer samochodowych służyła najczęściej do celów rekreacyjnych, gdyż nagrany materiał musiał być każdorazowo zrzucony do pamięci komputera stacjonarnego. Najczęściej nie różniły się za bardzo od kamer sportowych, posiadając bardzo podobne parametry i możliwości.

Kamery samochodowe z nadajnikiem satelitarnym

rejestrator samochodowy z gpsW samochodach pracowniczych i służbowych montowano natomiast znacznie bardziej rozbudowane urządzenia, łączące zalety lokalizatora GPS i kamery samochodowej. Nowoczesny rejestrator samochodowy z GPS łączył zalety obydwóch urządzeń, a na dodatek posiadał również podobne funkcje do nawigacji satelitarnych. Rejestrator taki nie służył jednak do wyznaczania trasy, a do jej rejestracji. Materiał z przebiegu jazdy zawierał więc nie tylko obraz, ale również zapis przebytej drogi I prędkość pojazdu. Tak zapisany materiał mógł służyć do rozwiązywania wielu problemowych sytuacji które mogły wystąpić w trakcie pracy na drodze, aczkolwiek rejestrator mógł służyć również jako lokalizator, wskazujący dyspozytorom aktualne położenie pojazdu. Rejestratory z nadajnikami satelitarnymi były również wyposażone w ekrany, pokazujące na bieżąco zapisywany materiał w taki sam sposób jak standardowe kamery sportowe. Obraz mógł być regulowany w wysokim stopniu, zarówno ręcznie jak i automatycznie, dzięki czemu dostosowanie kamery do pracy w nocy czy w warunkach słabego oświetlenia było bardzo szybką i łatwą czynnością.

Jakość obrazu, nawet podczas jazdy z dużymi prędkościami, była bardzo wysoka, dzięki czemu nagranie było zawsze czytelne, nawet gdy kamera ustawiona była w trybie niskiej rozdzielczości, pozwalającym na zaoszczędzenie miejsca na nośniku danych. W przypadku większych rozdzielczości, możliwe było zastosowanie dodatkowych kart pamięci, zwiększających ilość pamięci urządzenia.

About the author: Grzegorz Topolski