Off-road niedaleko Częstochowy

Na pokazach często spotykaliśmy się z ludźmi którzy samemu chcieli spróbować jazdy terenowej, aczkolwiek nie mieli możliwości zacząć, czy to z braku czasu, czy też braku środków na porządny pojazd. Z ekipą jeździliśmy terenowo dość długo, więc mieliśmy na tyle doświadczenia, by móc zacząć oferować jazdy rekreacyjne dla zainteresowanych osób.

Przejażdżki terenowe w Częstochowie

off-road częstochowaZałożenie działalności i otrzymanie stosownych pozwoleń było wyłącznie formalnością, gdyż byliśmy od dawna zarejestrowaną ekipą offroadową, dość znaną w okolicy. Następnie przyszła kolej na wybór odpowiedniego miejsca do jazdy. Terenu nadającego się do jazdy na off-road Częstochowa miała pod dostatkiem, od terenów leśnych, na których mieliśmy pozwolenie do jazdy, do pozostałości po zakładach przemysłowych, które świetnie imitowały jazdę po pustyni. Wyposażyliśmy się również w dodatkowe pojazdy, w razie gdyby zaszła potrzeba zaangażowania większej liczby osób. Ku naszemu zaskoczeniu, grono zainteresowanych było bardzo duże, o wiele większe niż się spodziewaliśmy. Wielu kierowców zachciało spróbować sił w trudnym terenie, aczkolwiek zgłaszało się również wiele młodych osób, zafascynowanych jazdą na offroadzie, tudzież chcących spędzić czas nieco inaczej niż zwykle. Po krótkim czasie rozszerzyliśmy także park maszynowy, mogąc zaoferować klientom jazdę quadem lub motocyklem terenowym, oprócz zwykłych samochodów terenowych.

Otrzymaliśmy również pozwolenie na urządzanie imprez na terenie jednego z dawno zamkniętych zakładów przemysłowych, który idealnie nadawał się do sprawdzania umiejętności jazdy w trudnym terenie. Zaczęliśmy tam organizować własne eventy, nie tylko dla klientów, zarówno stałych jak i okazjonalnych, ale również dla zaprzyjaźnionych ekip z innych miast.

About the author: Radosław Mikulski