Pomocne doradztwo podatkowe

Kiedy założyliśmy firmę, była to bardzo spontaniczna decyzja. Po prostu zapragnęliśmy otworzyć coś swojego, jednak szczerze mówiąc, nie mieliśmy zbyt dużego doświadczenia i nie wiedzieliśmy nawet, w jaki sposób zarządza się firmą. Nasza wiedza w krótkim czasie zweryfikowała się.

Korzystanie z doradztwa podatkowego

spółka jawna doradztwo podatkowePrzyszły nam różne pisma, pisane urzędniczym, prawniczym pismem, z których zbyt wiele nie rozumieliśmy. Były to jakieś podatkowe sprawy. Nie wiedzieliśmy, co z tym zrobić. Postanowiliśmy skorzystać z pomocy ekspertów. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę:  spółka jawna doradztwo podatkowe żeby móc znaleźć profesjonalistów, którzy mogliby pomóc nam to wszystko ogarnąć. Po jakimś czasie odezwała się do nas pani, która obiecała nam ze wszystkim pomóc. Była akurat doradcą podatkowym, więc spadła nam jak z nieba. Poprosiliśmy, żeby przyjechała do naszej firmy w celu omówieniu szczegółów. Była to konkretna i porządna kobieta, od razu przeszła do pracy. Poprosiła o wszystkie rachunki, pisma i dokumenty, by móc je przeanalizować. Ulżyło nam, że od razu się za wszystko wzięła, ponieważ goniły nas terminy. Myśleliśmy, ze zaraz dostaniemy jakąś karę za brak odpowiedniej wiedzy. To wszystko było dla nas absurdalne. Pani z kolei zajęła się wszystkim co było niezbędne i w krótkim czasie opanowała całą dokumentację. Pomogła nam pisać pisma do urzędów, sporządzać różne adnotacje i listy. Za jej pomocą wszystko nam się w końcu rozjaśniło.

Po kilku dniach nasza sytuacja się uspokoiła. Pani doradca pomogła nam ze wszystkim. Nie musieliśmy już obawiać się wszystkich urzędów, które na nas czyhały i miały nas na celowniku. Teraz znów mogliśmy prowadzić firmę bez obaw. Nawiązaliśmy współprace z panią i w razie problemów zawsze możemy do niej zadzwonić i poprosić o szybką pomoc.

About the author: Katarzyna Mikołowska