Porządne słuchawki do ćwiczeń

Nikt z nas nie wyobrażał sobie treningu bez muzyki. Podczas ćwiczeń w sali treningowej często przynosiliśmy własny sprzęt z nagłośnieniem, a na zewnątrz każdy zakładał słuchawki, nawet w trakcie najbardziej intensywnego treningu ruchowego. Ćwiczenia z muzyką na uszach były bowiem zwyczajnie przyjemniejsze, a dobrze dobrany podkład muzyczny pomagał utrzymać rytm.

Bezprzewodowe słuchawki sportowe

rekomendowane słuchawki dla aktywnychMankamenty standardowych słuchawek były jednak zauważalne na pierwszym treningu. Przewodowe modele plątały się w trakcie ćwiczeń i przeszkadzały w ich wykonywaniu, a same słuchawki wypadały często z uszu czy spadały z głowy. Niemal każdy poważny entuzjasta wysiłku fizycznego przesiadał się bardzo szybko na bardziej rekomendowane słuchawki dla aktywnych, znacznie bardziej komfortowe i wygodne. Przede wszystkim, każdy model słuchawek sportowych był całkowicie bezprzewodowy, choć nadal mógł być używany z dowolnym rodzajem urządzenia do odtwarzania muzyki czy też z telefonem mającym takowy odtwarzacz. Odmiany douszne posiadały zakładki, nakładane na uszy, które zapobiegały wysuwaniu się słuchawek w trakcie treningu, a modele nauszne były podobnie dostosowane, umożliwiając ich dopasowanie do wielkości głowy każdego użytkownika. Jakość dźwięku zależała oczywiście od modelu słuchawek, aczkolwiek nawet najtańsze i najprostsze sportowe słuchawki były znacznie lepsze niż standardowe odmiany, a jakość dźwięku nieporównywalna.

Mimo to, nie były one szczególnie drogie, mając często niższą cenę niż słuchawki od najbardziej markowych producentów, nie posiadające tak dobrego dźwięku i możliwości regulacji. Z dostępnością również nie było problemu, gdyż widniały one w ofertach sklepów sportowych, ale również i większych sieci ze sprzętem elektronicznym.

About the author: Maciej Maciejewski