Pościel dla dzieci 100×135 – dla jakiego wieku?

Wybór pościeli do naszej sypialni  dla wielu z nas jest niezwykle ważny. Jednak  znacznie trudniejszym wyborem jest dobrać odpowiednią pościel dla naszego dziecka. Szczególnie jeżeli mówimy  o tych najmłodszych – czyli niemowlakach. Jak wiemy skóra naszego dziecka jest niezwykle wrażliwa. Dlatego też materiał, z którego zostanie wykonana pościel musi posiadać odpowiednie parametry.

Jaka pościel dla najmłodszych? 

pościel dla dzieci 100x135W przypadku niemowlaków zwykle sięgamy po becik, kocyk czy śpiworek. Jednak jeśli mowa o tych starszych wybór jest równie trudny. Na co zwrócić w takim razie uwagę? Przede wszystkim powinniśmy patrzeć na rodzaj wypełnienia. Bardzo często myślimy, że naturalne pierze będzie najlepszym wyborem. Jednak powinniśmy wziąć także pod uwagę, że może ono uczulać nasze pociechy. Nie jest więc to dobre rozwiązanie dla alergików – będzie nim z kolei wełna. Utrzymuje ona ciepło równie dobrze jak naturalne pierze jednak jest rozwiązaniem polecanym dla dzieci borykających się z alergią. Alternatywą dla wełny są także antyalergiczne wypełnienie syntetyczne.  Wbrew pozorom jest to rozwiązanie, które zapewnia dobrą wentylację. Wybór wypełnienia w dużej mierze  uzależniony jest od preferencji naszego dziecka. Jeśli cierpi ono na alergię wybierajmy rozwiązanie antyalergiczne. Wypełnianie to jednak nie wszystko. Równie istotny jest rozmiar pościeli. Pamiętajmy, że nie może być ona zbyt duża. aby dziecko nie  zaplątało się w nią podczas snu. Najlepszym wyborem będzie pościel dla dzieci 100×135 –  czyli rozmiar idealny dla każdego malucha. Jest to rozwiązanie dla najmłodszych – dzieci uczęszczających do wczesnych klas szkoły podstawowej.

Warto jednak pamiętać, że to nie wiek określa wybór rozmiaru pościeli. Przede wszystkim należy kierować się jego wzrostem. Pościel  ma  bowiem za zadanie całkowicie przykrywać ciało naszego dziecka.

About the author: Sandra Waldemarska