Potrzebowałem napędu do bramy

Kilka lat temu kupiliśmy wraz z żoną mały domek na wsi. Była to bardzo dobra okazja mimo że dom był do generalnego remontu, również ogrodzenie nie wyglądało najlepiej. Podczas prac uznaliśmy, że wygodnym rozwiązaniem będzie brama automatyczna. Z racji tego, że odległość od garażu do bramy była bardzo mała uznaliśmy że brama przesuwna będzie idealna.

Poszukiwania napędu do bram przesuwnych

napędy do bramy przesuwnejKupiliśmy, byliśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Taka brama to duża wygoda. Docenialiśmy ją zwłaszcza jesienią i zimą kiedy pogoda nie zachęcała do wychodzenia i męczenia się z zimnym metalem w celu wjechania czy wyjechania z posesji. Pogoda jednak dała się we znaki również naszej bramie. Po ostrej zimie, kiedy to rzadziej zaglądaliśmy do naszego domku zauważyłem, że brama nie chodzi tak sprawnie jak ostatnio. Myślałem, że może coś się stało z siłownikami. Jednak one “na luzie” chodziły gładko i bez żadnego trudu mogłem bramę przesuwać. Zadzwoniłem po fachowca, po jego wnikliwej analizie stwierdził, że napęd jest do wymiany. Nie tracąc czasu usiadłem do komputera i w wyszukiwarce wpisałem frazę  – napędy do bramy przesuwnej. Wyskoczyło mi wiele ofert od różnych producentów. Zdecydowałem się nie kombinować i wybrałem napęd od tego samego producenta u którego kupowałem całą bramę. Czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosił około trzech dni. Umówiłem się na ten dzień z fachowcem w celu wymiany napędu.

 

Po trzech dniach zjawił się kurier z napędem, a chwilę po nim fachowiec. Wymiana napędu na nowy przebiegła bez najmniejszych problemów, byłem zadowolony z szybkości wymiany. Po sprawdzeniu nowego napędu stwierdziliśmy, że innych usterek nie ma. Brama na nowo działała jak powinna szybko i sprawnie. Jestem bardzo zadowolony że uszkodzenia nie okazały się większe.

About the author: Jagoda Barańska