Profesjonalne osuszanie ścian

W gospodarstwach domowych, jak również w nieruchomościach mieszkalnych o zabudowie wielorodzinnej, coraz częściej zdarza się, że ściany nośne budynku, nasiąkają wilgocią wskutek częstych opadów atmosferycznych, przez co ściany niszczą się przy fundamentach, ze względu na oddziaływanie grawitacji, która powoduje ociekanie wody w ścianie do poziomu fundamentów.

Efektywne osuszanie wilgotnych ścian

osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznejWynika to ze słabego zabezpieczenia ścian oraz braku impregnacji specjalnym systemem hydroizolacyjnym. W sytuacji, w której ściany naszego budynku nasiąkają zbyt często wodą i wilgocią, oraz nie są w stanie samoczynnie się osuszyć, wówczas warto wykonać proces iniekcji krystalicznej, która polega na nawierceniu ścian u jej podstaw, oraz zastosowanie specjalnego urządzenia, które wypompowuje wodę ze ścian pod wysokim ciśnieniem. Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej wykonywane jest nie tylko w gospodarstwach domowych, lecz także w nieruchomościach o zabudowie wielorodzinnej, takich jak bloki mieszkalne, czy też kamienice. Nierzadko konieczne jest także wykonanie iniekcji w nieruchomościach gospodarczych odrębnych, lecz zlokalizowanych na terenie naszej posesji mieszkalnej. Warto więc zapoznać się z ofertą firm oferujących wykonanie w sposób profesjonalny iniekcji krystalicznej ścian, oraz skorzystać z pakietu usług, w przypadku gdy nasze ściany zostają zbyt często nasiąknięte wodą wskutek opadów atmosferycznych.

Nie należy bagatelizować tego rodzaju problemów, ze względu na to, że jeśli poziom wody przekroczy pewną normę wytrzymałości ściany, wówczas może to doprowadzić do bardzo poważnych zniszczeń, a także rozpuszczenia materiałów budowlanych które zostały zastosowane podczas procesu budowy. W efekcie końcowym, może to wymagać generalnego remontu domu.

About the author: Monika Zawadzka