Skuteczna likwidacja polisolokaty

Polisolokaty, to połączenie określonej polisy ubezpieczeniowej (w zależności od placówki finansowej możliwa była na przykład polisa na życie, samochód, bądź też ubezpieczenie domu) z lokatą kapitału, która miała przynosić określone zyski. Dzięki określonym nieścisłościom prawnym wydawało się to idealnym sposobem na zminimalizowanie podatków, które osoba pomnażająca majątek na lokacie musi uiścić.

Polisolokaty również da się skutecznie zlikwidować

sprawna likwidacja polisolokatyDecydując się na zawiązanie tak zwanej polisolokaty w rzeczywistości wiele osób straciło wszystkie oszczędności życia. Wszystko za sprawą olbrzymich opłat, związanych z likwidacją lokaty, które to zwykle wynosiły całość kwoty, która na lokacie się znajdowała. W sytuacji, gdy lokaty tego typu zamiast zysków zaczynały przynosić straty, wiele osób godziło się z utratą całości swoich oszczędności. Na szczęście sprawna likwidacja polisolokaty jest możliwa. Jak się okazało, zgodnie z decyzjami organów decyzyjnych w państwie tego typu umowy przeczyły zasadom współżycia społecznego i zostały zaklasyfikowane jako nieuczciwe praktyki. Z tego właśnie względu, gdy taka lokata o wysokim stopniu ryzyka zaczyna przynosić straty, pieniądze można odzyskać. Powstało wiele firm specjalizujących się w tych właśnie kwestiach, które pomagają oszukanym osobom rozwiązać sprawę polubownie, bądź też wystąpić na drogę sądową, w przypadku braku porozumienia z drugą stroną umowy.

Decydując się na lokatę o wysokim stopniu ryzyka, w rzeczywistości musimy liczyć się faktem, że poniesiemy jakieś straty. Jednak utrata wszystkich oszczędności dla wielu osób była niespodziewana i wynikła z konstrukcji umowy, nie zaś z nagłych spadków na giełdzie, czy też innych problemów finansowych na rynkach światowych. Dlatego właśnie sprawna likwidacja tego typu lokat jest tak ważna.

About the author: Hubert Kuźniak