Skuteczna psychoterapia siostry

Kilka lat temu moja siostra zaczęła nietypowo się zachowywać. Mało wychodziła z pokoju, bardzo mało jadła przez co dosłownie chudła w oczach. Nocą nie spała, a dniami dało się zaważyć opuszczone rolety w jej pokoju. Rodzice szybko zaważyli tę zmianę i od razu postanowili coś z tym zrobić.

Nieoceniona pomoc psychoterapeuty

psychoterapeuta poznańMoja starsza siostra zawsze była pełną życia dziewczyną, jednakże od pewnego czasu zaczęła się dziwnie zachowywać. Z początku wydawało mi się, że po prostu źle się czuje lub jest zestresowana faktem, że wkrótce zaczną się terminy sesji na jej uczelni. Stan ten jednak utrzymywał się również w wakacje, kiedy wszyscy mieli wolne od nauki. Rodzice widząc, że nic się nie zmienia, a wręcz pogarsza zaczęli delikatnie rozmawiać z siostrą i w końcu krok po kroku dowiedzieli się, że ona sama nie wie dlaczego się tak zachowuje. Wówczas mama zabrała Magdę do psychologa, a ten po kilku spotkaniach powiedział, że tutaj najwięcej zdziała psychoterapeuta Poznań ma na szczęście wielu znakomitych specjalistów w tej dziedzinie, więc byliśmy pewni, że siostra trafi w dobre ręce. Tak zresztą się stało. Okazało się, że przez zbyt dużą ilość stresu Magda zaczęła mieć pierwsze objawy depresji, jednak dzięki temu, że tak szybko się zgłosiła jej stan nie wymagał leczenia farmakologicznego, a jedynie odpowiedniej psychoterapii.

Z każdej wizyty u psychoterapeuty moja siostra zawsze wracała w nieco lepszym humorze. Można było nawet dostrzec cień uśmiechu na jej twarzy. Po trzech miesiącach jednak nastąpił prawdziwy przełom. Zniknęły zasłonięte rolety, w nocy nie było słychać kroków w jej pokoju, a Magda coraz częściej jadała z nami przy stole opowiadając o tym, ja bardzo cały proces psychoterapii pomógł jej zrozumieć wszystko to, czym tak długo się trapiła. 

About the author: Marianna Kuczyńska