Skuteczne systemy parkingowe

Jest to zestaw urządzeń kontrolujących możliwość wjazdu i wyjazdu na teren parkingu, oraz dokonania w sposób zautomatyzowany opłaty za czas parkowania. Może mieć dedykowaną funkcjonalność, przystosowaną przez producenta na potrzeby danego projektu. Producentów na rynku znajdziemy bardzo wielu.

Nowoczesne systemy parkingowe

system parkingowyStandardowa procedura jest podobna na różnych obiektach i wygląda następująco. Naciskając przycisk pobrania biletu w automacie parkingowym czyli w bileterce wjazdowej pobieramy bilet parkingowy na którym jest zakodowana data i godzina wjazdu. Dlatego od tej chwili czas naszego pobytu na parkingu rozlicza się zgodnie z obowiązującą na parkingu stawką taryfową. Następnie dokonujemy płatności za wykorzystany czas parkowania. Opłatę wnosimy w automatycznej kasie parkingowej, gdzie skanujemy bilet i opłacamy wykorzystany czas parkowania. Po dokonaniu opłaty idziemy do auta w celu wyjechania z parkingu. Następnie podczas opuszczania parkingu, w terminalu wyjazdowym skanujemy nasz bilet. System weryfikuje czy opłata została uregulowana, następnie bileterka wyjazdowa przekazuje tą informację do oprogramowania które wysyła komendę otwarcia szlabanu. System parkingowy pomogą nam wykonać profesjonalne firmy zajmujące się tym na co dzień. Dzięki skorzystaniu z ich usług będziemy mieli pewność, że wszystko jest wykonane w jak najlepszej jakości. Cena też wcale nie jest wygórowana.

Urządzenia wykonują analizę zajętości, kontrolują ilość biletów w terminalach wjazdowych, informują operatora o konieczności odebrania gotówki z automatycznych kas parkingowych. Przede wszystkim różnica między urządzeniem ręcznym a automatycznym polega na automatycznym wydawaniu biletów, przyjmowaniu opłat i weryfikacji biletu na wyjeździe przez terminal wyjazdowy.

About the author: Maciej Maciejewski