Skutecznie zabiegi odmładzające

Zmarszczki są obecnie bardzo passe. Nikt z nas nie chce się starzeć, a objawy upływającego czasu maskują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Klasyczne metody anti-anging, czyli kremy, sera, kapsułki młodości i maseczki przeciwzmarszczkowe są stosowane przez większość osób po 30-tym roku życia. Dla wielu po pewnym czasie stają się one niewystarczające i zaczynają szukać profesjonalnej pomocy.

Zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej

botox w SzczecinieKosmetologia oraz medycyna estetyczna bardzo chętnie korzystają z pozytywnego działania, jakie niesie ze sobą toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany. Preparaty z wyżej wymienionym składnikiem są znane, jako popularny botox w Szczecinie. Jad kiełbasiany jest przez większość z nas kojarzony z bardzo silnie trującą substancją, jednak w odpowiednim stężeniu może pomagać w przedłużaniu młodości. Modny w ostatnich latach botox jest wstrzykiwany bezpośrednio w miejsca, w których pojawiły się zmarszczki oraz bruzdy. Służy wyrównywaniu „lwiej zmarszczki”, poziomych bruzd na czole, „kurzych łapek”, a także ponoszeniu brwi oraz poprawie wyglądu szyi. Zabieg ostrzykiwania botoxem trwa około 20 minut – może się delikatnie wydłużyć lub skrócić w zależności od ilości leczonych miejsc. Pierwsze efekty są zauważalne po 2-3 dniach, natomiast pełne działanie możemy zaobserwować po ponad tygodniu. Oddziaływanie botoksu zanika po pół roku i wtedy należy powtórzyć zabieg.

Ostrzykiwanie botoxtem, wykonywane w profesjonalnym gabinecie przez specjalistę jest w pełni bezpieczne i nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych. Pamiętajmy jednak, że ze wszystkiego należy korzystać z umiarem. Są sytuacje, w których tego typu zabiegi są niewskazane, np. ciąża i karmienie piersią, niektóre choroby neurologiczne, czy też przyjmowanie antybiotyków.

About the author: Radosław Mikulski