Skuteczny preparat na komary do ogrodu

Nadchodzi lato, a to oznacza nie tylko okres wakacyjny, ale również sezon komarów. Swoim bzyczeniem oraz kąsaniem potrafią zepsuć one nawet najprzyjemniejszy letni wieczór, dlatego trzeba działać w sposób szybki i skuteczny. Najlepiej skorzystać ze sprawdzonych oraz niedrogich sposobów w walce z nimi. 

Sposoby na pozbycie się komarów z ogrodu

preparat na komary do ogroduIstnieje kilka sprawdzonych sposobów radzenia sobie z tymi niewielkimi insektami. Można zdecydować się przykładowo na kupno roślin mających na celu ich odstraszenie. W tym wypadku stawia się przede wszystkim na gatunki charakteryzujące się specyficznym zapachem. Należą do nich m.in. lawenda, mięta czy bazylia. Poza tym świetnie sprawdzi się tutaj również rosiczka oraz komarzyca – zawierająca silnie aromatyczne olejki eteryczne. Jednak same rośliny mogą nie wystarczyć, wtedy warto zdecydować się na zastosowanie środków chemicznych. Skuteczny preparat na komary do ogrodu ma jedno główne zadanie: zwalczyć je! Jednym z rozwiązań jest zrobienie oprysku. Przygotowuje się go ze środka owadobójczego w koncentracie. Musi być on przygotowany zgodnie z załączoną do niego instrukcją. Następnie rozprowadza się go po ogrodzie za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego. Kolejną opcją, wymagającą dostępu do gniazdka elektrycznego, jest zastosowanie elektrofumigatora. Jest to urządzenie w postaci wtyczki z płytką nasączoną substancją owadobójczą oraz odparowywaczem. Oczywiście przed każdym wyjściem na dwór można również spryskać swoje ciało przeznaczonym do tego sprayem lub nasmarować skórę jakiś olejkiem eterycznym czy też ekstraktem ziołowym.  

Komary uznawane są za najbardziej uciążliwe insekty. Jednak ich zwalczenie w ogrodzie jest jak najbardziej możliwe. Środki owadobójcze wykazują lepsze rezultaty w walce z tymi owadami od roślin je odstraszających. Jednak, aby działanie zostało wzmocnione, można zdecydować się na te dwie, z pozoru odmienne opcje.

About the author: Hubert Kuźniak