Solary kupione w dobrej cenie

Zastanawiałam się od jakiegoś czasu nad zakupem paneli fotowoltaicznych. Przekonywała mnie troska o planetę, odnawialne źródła energii, a także niezależność od dostaw prądu z elektrowni. Mieszkam poza miastem, także już nie raz miałam wyłączany prąd podczas burzy czy wichury.

Nowoczesne i solidne solary

solary z dofinansowaniemJednak zrażała mnie wysoka cena za panele słoneczne. Wiedziałam, że dzięki nim będę płaciła niższe rachunki za prąd, jednak nadal to był duży jednorazowy wydatek. Jedna firma nawet mi wyliczyła ile bym dawała za ratę kredytu. Wyglądało to lepiej, choć nadal byłoby dużo do spłacenia. Na szczęście znalazłam solary z dofinansowaniem. Teraz Unia Europejska robi wiele fajnych akcji zachęcających do przejścia na zieloną energię. Dofinansowanie jet bezzwrotne, także o tyle mniej zapłacę za panele. Dzięki dobrej firmie udało mi się szybko wypełnić wniosek o dofinansowanie, który został też szybko zaakceptowany. Teraz solary kosztowały o wiele mniej i mogłam sobie na nie pozwolić bez przeszkód. Czekałam z niecierpliwością kiedy nadejdzie ten dzień, w którym solary zostaną zamontowane na dachu mojego domu. Pracownicy firmy do której się zgłosiłam zapewniali także instalację i sprawdzenie działania solarów. Trzeba było je w końcu podłączyć do istniejącej już sieci energetycznej w domu. Mój dach jest spadzisty i ma jedną stronę od południa, także nie było problemu z wyborem miejsca na solary. Zostały one szybko zamontowane.

Warto było kupić panele fotowoltaiczne z dofinansowaniem. Teraz nie obawiam się przerw w dostawie prądu, a do tego płacę niższe rachunki. Z pewnością ta inwestycja mi się zwróci, szczególnie że zapłaciłam za nią o wiele mniej dzięki pozyskanej dotacji. Solary jak do tej pory działają jak trzeba i liczę że tak zostanie.

About the author: Katarzyna Mikołowska