Stosowanie płyt wysokopołyskowych

Wielu z nas chciałoby zaprojektować swój własny dom. Marzy nam się określona łazienka, dokładnie wiemy jak ma wyglądać nasz salon. Jednak czasem, gdy bierzemy się do ostatecznej pracy, okazuje się, że nie wszystko co wybraliśmy idealnie do siebie pasuje.

Płyty o wysokim połysku w aranżacji mieszkań

płyty wysokopołyskoweObecnie oferty meblarskie proponują nam setki dostępnych rozwiązań w ramach jednego modelu mebla. Możemy wybierać spośród mnóstwa kolorów i sposobów wykończenia – czy lepsze naszym zdaniem będzie matowe wykończenie frontów, aksamitne, czy to z połyskiem? Każde pomieszczenie możemy zagospodarować w zupełnie innym stylu. Wiele punktów oferuje też fronty do mebli stworzone na wymiar – dzięki temu mamy możliwość zmiany konstrukcji niektórych mebli, np.: szafy jednodrzwiowej na taką z dwuskrzydłowymi drzwiami. W małych pomieszczeniach szczególnie dobrze sprawdzą się płyty wysokopołyskowe jako fronty. Lustrzana, błyszcząca tafla zwiększy optycznie pokój, a odbijające się od płyt światło go rozjaśni. Kiedyś takie wykończenie było głównie stosowane w wystroju kuchni – do dziś sprawdza się tam znakomicie. Jednak teraz wiele ludzi stawia na meble w błyszczących odcieniach także w salonach, czy sypialniach. Ze względu na właściwości odbijania światła meble o wysokim połysku mogą dodać blasku tam, gdzie niemożliwy jest dostęp do naturalnego światła, np.: w łazienkach bez okien. Wysokopołyskowe płyty są dostępne w wielu odcieniach, które dopasujemy indywidualnie do naszego pomieszczenia. Jasne barwy jeszcze lepiej oddadzą wrażenie powiększenia przestrzeni, jednak nawet ciemne płyty wciąż będą odbijać światło i dawać podobne złudzenie.

Płyty z wysokim połyskiem sprawdzają się nie tylko w przemyśle meblarskim. Coraz częściej są używane jako ciekawe wykończenie sufitu lub ścian, nie tylko w mieszkaniach, ale też przestrzeni publicznej – w galeriach, sklepach i salonach.

About the author: Monika Zawadzka