Szlak Green Velo i piękno wschodniej Polski

Szlak Green Velo to jeden z najbardziej imponujących szlaków rowerowych, które powstały w ostatnich czasach w Polsce. Dzięki niezwykle ciekawie poprowadzonej trasie, rowerzyści mają okazję przemierzać jedne z najpiękniejszych terenów, które znajdują się na wschodniej ścianie naszego kraju. Oprócz piękna samej trasy turyści mogą liczyć na wiele punktów hotelowych i agroturystycznych w pobliżu szlaku.

Przemierzanie szlaku rowerowego Green Velo

pokoje green veloSzlak rowerowy, o którym mówimy, prowadzi przez wiele parków narodowych. Możemy tutaj wymienić przede wszystkim Biebrzański, Białowieski czy Świętokrzyski Park Narodowy. Planując wyprawę tym szlakiem, będziemy mijać wiele pięknych miejsc wschodniej części kraju, które stanowią jedną z najbardziej bezcennych ostoi fauny i flory. Warto tutaj także wspomnieć o dużej ilości parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody, które występują w pobliżu planowanych tras. Chcąc zacząć zwiedzanie wschodnich terenów z Green Velo, warto zapoznać się z bogatą bazą noclegową. Wynajmując pokoje Green Velo oferuje wiele kwater prywatnych w przystępnych cenach, bardzo chętnie wykorzystywanych przez przejeżdżających tamtędy rowerzystów. Dla osób lubiących zabytkowe miasta oraz obiekty, szlak oferuje wiele bardzo ciekawych miejsc. Możemy tutaj wymienić zarówno miasta takie jak Zamość czy Elbląg, jak i szereg drewnianych kościołów lub cerkwi, które występują w bardzo dużej ilości w pobliżu szlaku.

Szlak prowadzący po wschodnich i północnych województwach jest bez wątpienia jednym z najbardziej polecanych dróg rowerowych w Polsce. Mogą z niego skorzystać zarówno zaawansowani rowerzyści, jak i amatorzy. Dzięki niezbyt wymagającej trasie może być idealnym wyborem dla osób zaczynających przygodę z wyprawami rowerowymi.

About the author: Bartosz Kalmarski