Transport paliwa bezpośrednio w miejsce pracy

Transport samochodowy przystosowany do przewozu paliw jest sposobem transportu ogólnego przeznaczenia, który wyposażony jest w zbiorniki ruchome lub beczki stalowe oraz w sprzęt dystrybucyjny i przeciwpożarowy. Transport ten używany jest do przewozu paliw płynnych, jako środek zastępczy, w zamian transportu specjalizowanego.

Mobilny zbiornik oszczędza czas pracy

zbiornik do transportu paliwaZbiorniki mobilne do oleju napędowego, benzyny czy paliwa lotniczego to doskonałe rozwiązanie do bezpiecznego transportu i dystrybucji magazynowanych paliw dla branży transportowej, budowlanej oraz rolnej, czyli dla firm pracujących w terenie. Specjalnie skonstruowany zbiornik do transportu paliwa można przewieźć dowolnym samochodem dostawczym. Pozwala on oszczędzić czas potrzebny na dojazd do stacji paliw. Niewielkie wymiary pozwalają na umieszczenie zbiornika na palecie, a puste zbiorniki można układać piętrowo, co ułatwia ich magazynowanie czy transport. Zbiornik jest zabezpieczony przed ruchem paliwa podczas transportu. Służy do tego specjalna przegroda wewnątrz zbiornika. Zbiorniki do transportu paliwa spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa dotyczące przewozu drogowego. Specjalna konstrukcja zbiornika oraz wykorzystywany do produkcji wysokiej jakości polietylen powoduje, że zbiorniki wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Zbiorniki posiadają konstrukcję, która umożliwia ich transport wózkiem widłowym a specjalny korpus zabezpiecza paliwo przed nadmiernymi wstrząsami i chroni zbiornik przed wywróceniem się.

Podsumowując, zbiornik do transportu paliwa ułatwia pracę wszędzie tam gdzie wymagane są częste dostawy paliwa bezpośrednio w miejsce pracy maszyn i pojazdów. Dzięki temu możemy szybko i łatwo uzupełnić paliwo unikając tym samym dojazdów do stacji paliw i niepotrzebnych przestojów.

About the author: Karolina Siemianowska