Typy idealnych, eleganckich sukienek na jesień

Jesień na stałe zagościła już w naszym kraju, co wiąże się m.in. z potrzebą dostosowania swojej garderoby pod tę porę roku. Niższe temperatury wcale nie oznaczają, że musimy zrezygnować z kobiecych spódniczek czy sukienek, wręcz przeciwnie. W tegorocznym sezonie jesień-zima wiele czołowych domów mody zaprezentowało w swych kolekcjach najmodniejsze modele sukienek, w których będziesz czuła się kobieco, ale i zarazem nie zmarzniesz. 

Najmodniejsze suknie wizytowe tego sezonu 

sukienka wizytowaChłodne poranki oraz wieczory wymagają od nas odpowiednio ciepłego odzienia, które uchroni nas przed zimnem. W tym sezonie moda damska zatacza koło i powraca do lat 80, ale w nieco bardziej eleganckim, wyważonym ujęciu. Bardzo modna będzie więc zabudowana sukienka wizytowa, wykonana jednak z niestandardowego materiału takiego jak miękki welur czy tiul. Bardzo modne będą również długie, plisowane suknie, sięgające aż do kostek, które silnie kojarzą się z nostalgicznym, wszędobylskim teraz klimatem lat 80, któremu sprzyja typowo jesienna, nostalgiczna aura. Modne będą również zabudowane pod szyją suknie o ołówkowym, typowo biurowym kroju. Suknie tego typu, dodatkowo wykończone baskinkami idealnie sprawdzą się również w na bardziej oficjalnych wydarzeniach, kiedy okoliczność wymaga od nas jednak bardziej stonowanego, wizytowego wyglądu. Najpopularniejsze będą ponadto suknie w typowo jesiennych, głębokich kolorach. Modna będzie zarówno ponadczasowa czerń, bezpieczne odcienie szarości, jak i głęboki burgund, butelkowa zieleń czy wreszcie prawdziwy hit sezonu: kolor musztardowy. Tego typu sukienki z dłuższym dołem bardzo dobrze będą wyglądały zestawione z długim, klasycznym płaszczem czy trenczem. Ciekawym rozwiązaniem będą również klasyczne, zabudowane suknie przylegające do ciała, wykonane z miękkiej, ciepłej dzianiny. 

Podczas tegorocznej jesieni najnowsze trendy nie pozwolą nam zrezygnować z niezwykle modnych aktualnie sukienek. Największym zainteresowaniem będą cieszyły się zwłaszcza długie, eleganckie sukienki produkowane z niestandardowych materiałów w postaci weluru, tiulu, a nawet i dzianiny. 

About the author: Radosław Mikulski