Właściwości konopi siewnej

Aktualnie konopie siewne są jednymi z bardziej kontrowersyjnych roślin, które uprawiane są obecnie w celach leczniczych zamiast odurzających. Mimo to warto zwrócić uwagę na szereg pozytywnych właściwości kwiatu konopi i zapomnieć na moment o złej sławie rośliny.

Konopie bogate w składniki

kwiat konopiKonopie siewne są bogatym źródłem wysokiej jakości składników mineralnych takich jak fosfor, wapń, żelazo i wiele innych. Dodatkowo zawiera w sobie szereg witamin z grupy B, K, A, C, E. Nasiona są więc wszechstronne, ponieważ obniżają cholesterol, wzmacniają odporność, ale również pomagają przy odchudzaniu i zmniejszają stres. Ciekawy jest również kwiat konopi, który to zawiera szereg kannabinoidów, a to właśnie kwiatu produkowany jest coraz popularniejszy olej. Olej produkowany z tych kwiatów nie jest psychoaktywny i nie powoduje zmian w ludzkiej psychice. Do czego wykorzystuje się ten produkt? Przede wszystkim przy leczeniu chorób cywilizacyjnych jak astma, cukrzyca, depresja, ale również choroby nowotworowe. Wykazano również, iż działa przeciwpsychotycznie po obniża stany lękowe i depresyjne. Pomoże również w walce z uzależnieniami, uśmierzy ból w trakcie walki z nowotworem, złagodzi nudności i pobudzi apetyt. W związku z postępującym na świecie niezdrowym trybem życia konopie mogą okazać się naprawdę wszechstronnym naturalnym lekiem godnym zainteresowania każdego z nas. Warto poszukać szerszego spectrum informacji odnośnie konopi, gdyż jest duża szansa, iż będą idealne na nasze dolegliwości.

Konopie siewne są naturalnie bogate w wiele składników mineralnych i witamin, które w obecnych czasach mogą pomagać w kuracji wielu chorób cywilizacyjnych. Poza samymi nasionami warto zainteresować się kwiatami, z których to powstaje bogaty olej z kannabinoidami. 

About the author: Grzegorz Topolski