Wyciskarki do soków Hurom

 

Świeżo wyciskane soki są ogromną dawką witamin. Mnie taki sok stawia na nogi szybciej niż najmocniejsza poranna kawa. Dlatego moim najważniejszym zakupem w ostatnim czasie była dobra wyciskarka do soków. Dopiero stojąc przed sklepową półką zaczęłam zastanawiać się nad różnicą między wyciskarką a sokowirówką.

Różnica pomiędzy sokowirówką a wyciskarką

wyciskarki do soku huromNie miałam pojęcia, że te dwie nazwy, chociaż używane naprzemiennie, określają różne rodzaje sprzętu. Oba urządzenia stworzone są do tego, aby przy ich pomocy tworzyć świeże soki. Różnicę stanowi przede wszystkim czas wyciskania soku. Oprócz tego dość ważne jest określenie z jakich owoców i warzyw chcemy korzystać. Wyciskarki do soku Hurom, na jakie ja osobiście zwróciłam uwagę, doskonale poradzą sobie z liściastymi warzywami i bardzo małymi owocami. Zatem jeśli chciałam pozyskiwać soki na przykład ze szpinaku, musiałam szukać urządzenia, które potrafi czegoś takiego dokonać. W tym temacie sokowirówki wypadają słabo, ponieważ są do urządzenia nastawione na szybkie wyciskanie soku z owoców i warzyw dosyć mięsistych. Przy użyciu sokowirówki trudno będzie nam stworzyć bardziej skomplikowane koktajle. Wyciskarka natomiast jest urządzeniem nastawionym na dokładne wyciskanie miąższu i soku nawet z produktów, które teoretycznie tego soku zawierają w sobie bardzo niewiele. Wyciskarka Hurom radzi sobie również z drobnymi owocami jak porzeczki i borówki oraz maliny. Soki jakie uzyskuje dzięki wyciskarce są nieco gęstsze i zawierają miąższ owoców. To również należy wziąć pod uwagę dokonując zakupu.

Ja lubię kawałki owoców i miąższ w moim soku. Jednak wiem, że nie każdemu to odpowiada. Zatem osoby, które preferują gładki, czysty napój, z pewnością będą bardziej skłaniać się ku sokowirówkom. Warto jednak podkreślić, że gęstsze soki są zdrowsze i zawierają więcej składników odżywczych.

 

About the author: Radosław Mikulski