wyjazdy językowe

Wyjazdy językowe jako forma integracji w firmie?

Rozwój przedsiębiorczości, coraz większe kontakty z firmami i klientami zagranicznym, poszerzanie fachowej wiedzy – to tylko część przypadków, gdy potrzebna jest znajomość języka obcego. Jeśli dodać do tego chęć poprawy kontaktów i komunikacji w firmie, może okazać się, że integracyjny obóz językowy będzie świetnym pomysłem dla wielu przedsiębiorstw.

Wyjazdy językowe – pomysł na integrację

wyjazdy językoweKażdy wyjazd integracyjny pozwala pracownikom lepiej się poznać, co przekłada się w jakimś stopniu na jakość i tempo ich pracy, ponieważ wiedzą, do kogo się zgłosić. Z kolei wyjazdy językowe to nie tylko wakacje, ale również intensywna i skuteczna nauka języka obcego metodą immersji. Połączenie tych dwóch wyjazdów w integracyjne obozy językowe to znakomite rozwiązanie dla firm, w których znajomość języka obcego jest niezbędna. Pracodawcy mają możliwość wyboru między dziesiątkami ofert w wielu krajach. Najlepszym wyjściem jest oczywiście nauka w kraju, z którego dany język pochodzi, więc polecanymi kursami są np. angielski w Anglii oraz francuski we Francji. Kursy odbywają się przede wszystkim w dużych miastach, do których łatwo dotrzeć oraz które pozwalają na nabywanie umiejętności lingwistycznych w praktyce. Miasta najczęściej wybierane na obozy językowe Londyn i Paryż są pełne kursantów, którym zależy na poszerzeniu zasobu słów, wiedzy gramatycznej i specjalistycznej oraz na zwiększeniu płynności mowy.
Wybierając taki typ wyjazdu integracyjnego warto zwrócić uwagę na program wyjazdu, oferowane zajęcia oraz możliwości zastosowania nabytej wiedzy w praktyce, np. na międzynarodowych targach branżowych. Wyjazdy językowe to z pewnością pomysł wart dokładniejszego rozważenia.

About the author: Hubert Kuźniak