Z czego tworzy się płyty PIR?

Obecnie bardzo dużą uwagę przykłada się do tego by wybrane materiały izolacyjne były trwałe. W szczególności chodzi tutaj o te materiały które są używane w izolacji przemysłowej. Niekorzystne warunki środowiskowe wymagają większej odporności od używanej izolacji.

Czy płyty pir są trwałe?

trwałe płyty izolacyjne pirWraz z biegiem czasu stopniowo zmieniały się materiały, które używane były do izolacji. Obecnie coraz częściej używane są takie, które są przede wszystkim wytrzymałe i lekkie, takie jak trwałe płyty izolacyjne pir. Takie płyty mają tą ogromna zaletę, że są wytworzone z tworzyw sztucznych. Tym samym, są znacznie bardziej odporne niż na przykład styropian, czy też wełna skalna. Jednocześnie, dzięki swojej niewielkiej wadze, ich użycie jest bardzo proste jak również wygodne. Płyty te są stworzone z odpowiednio przetworzonego poliuretanu, który użyty tutaj zostaje w formie spienionej. Dzięki temu, możliwe jest stworzenie płyty o wielu warstwach, jednocześnie bardzo cienkich i zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza. Płyty te jednak mają te same parametry wytrzymałościowe, co materiał, z którego je stworzono. Oznacza to, że pozostają one odporne na wszelkiego rodzaju niekorzystne czynniki, podobnie jak sam poliuretan, który należy do jednych z najbardziej wytrzymałych, obecnie znanych surowców wykorzystywanych w przemyśle. Wszystko to sprawia, że obecnie, przynajmniej jeżeli chodzi o zastosowania profesjonalne, płyty PIR wypierają z użytku inne materiały izolacyjne.

W obecnych czasach wykorzystuje się do izolacji zupełnie inne materiały niż kiedyś. Te używane współcześnie są przede wszystkim znacznie bardziej odporne na różnego typu, potencjalnie szkodliwe warunki. Tym samym możliwe jest ich używanie w najtrudniejszych warunkach środowiskowych.

About the author: Arkadiusz Nowacki