Zakładanie ogrodów jako sposób na zapomnienie

Rozstanie z partnerem jest trudnym okresem w życiu, który dołuje i nie pozwala racjonalnie myśleć. Myśli są objęte całościowo sytuacjami z przeszłości. To normalne, jednakże trzeba sobie poszukać zajęcia, które mogłoby zająć właśnie te myśli. Dla mnie sposobem na rozstanie było wzięcie się za ogród.

Warto było zafundować sobie piękny ogród

zakładanie ogrodów warszawaLudzie w różny sposób zapominają. Jedni imprezują, inni płacą. Ja się wzięłam za zakładanie mojego ogrodu. Otóż przed moim domem miałam spory kawałek niezagospodarowany. Zaniedbałam go, gdy czas poświęcałam mojemu niewdzięcznemu partnerowi. Żałuję tego bardzo, ponieważ już pewnie od dawna widniałby wspaniale zaprojektowany ogród. Od kiedy z nim nie jestem, cały czas pracuję w ogrodzie i zapominam. W głowie mam tylko jedno zakładanie ogrodów Warszawa ma wiele sklepów ogrodniczych, do których codziennie jeżdżę i kupuję kolejne kompozycje kwiatowe. Sprawia mi to niezwykłą radość. Po pracy całe dnie przesiaduję w ogrodzie i zajmuje się fizyczną pracą. Pozwala to mi się odstresować i wyładować negatywną energię. Z dnia na dzień ogród był coraz piękniejszy. Postawiłam ścieżkę z kamieni, usypałam nowej i żyznej ziemi, w rogach posadziłam byliny, na środku trawkę. Zainwestowałam nawet w piękne tuje oraz rośliny doniczkowe. Dla mnie to raj na ziemi. Zakładanie ogrodu jest o wiele lepsze, niż bycie z złej relacji. Człowiek stał się bardziej szczęśliwy, dotleniony i uśmiechnięty. Obcowanie z naturą to jest to!

Zakładanie ogrodu było i jest nadal moją metodą na zapomnienie o byłym partnerze. Szybko uporałam się z bólem po rozstaniu,. Najważniejsze jest to, że nic nie straciłam. Jedyne co, to zyskałam – przepiękny ogród, w którym mogę spokojnie odpoczywać i mogę go kształtować na takie sposoby, jakie tylko chcę.

About the author: Dominika Biała