Zalety stosowania kosmetyków naturalnych

Przez wzgląd na dosyć sporą ilość stresu, jaki występował ostatnimi laty w moim życiu, stan mojej cery niestety znacznie to odczuł i choć na podłożu psychicznym całkowicie uporałam się z problemami i właśnie zaczynam nowe życie, tak niestety moja buzia wciąż ponosiła konsekwencje mojego ciągłego znerwicowania. Udało mi się jednak poradzić z tym za pomocą naturalnych kosmetyków.

Moc kosmetyków naturalnych

kosmetyki babuszka agafiaNasz stan psychiczny ma silny wpływ na to, jak wyglądamy. Często stres bardzo odbija się na naszym wyglądzie nie tylko w postaci siwych włosów, ale również pogarszającym się stanem naszej cery. Przyznam szczerze, że w moim przypadku dużo znacznie miał też fakt, że zwyczajnie przestałam o siebie dbać ponieważ to było ostatnie, na czym się wówczas skupiała. Kiedy wreszcie zażegnałam swoje problemy i chciałam się skupić na sobie zaczęłam robić wszystko, aby przywrócić mojej cerze dawną kondycję, jednakże drogeryjne kosmetyki, których używałam jeszcze bardziej ją podrażniały, wywoływały piekące zaczerwienienia i w dodatku strasznie wysuszały. Postanowiłam w związku z tym przetestować naturalne kosmetyki Babuszka Agafia była pierwszą marką po jaką sięgnęłam, ale i ostatnią ponieważ jestem jej wierna po dziś dzień. Wśród kosmetyków znalazłam produkty przeznaczone do codziennej pielęgnacji takie jak delikatna emulsja do mycia twarzy, która jednocześnie oprócz dogłębnego oczyszczania okazała się rewelacyjnym kosmetykiem do demakijażu. Kolejnym kosmetykiem, który okazał się w moim przypadku strzałem w dziesiątkę był łagodzący tonik, który jako pierwszy z wielu wcześniej testowanych nie wysuszył mojej skóry.

Oprócz tych dwóch podstawowych produktów dodatkowo zaopatrzyłam się w kremy mocno nawilżające, a także maseczki do twarzy. Pierwsze efekty kosmetyków naturalnych odczułam już po pierwszym ich użyciu, kiedy wreszcie po raz pierwszy od bardzo dawna moja twarz mnie nie szczypała, ani też nie była zaczerwieniona. Dziś moja cera znów jest w świetnej kondycji, a ja obecnie testuje kosmetyki przeznaczone dla całego ciała. 

About the author: Karolina